אנו בדוקטור קליניקס Doctor Clinix פיתחנו אפליקציה למטפלים. מערכת ניהול קליניקה ושירותים המיועדת במיוחד למטפלים ומטפלות עצמאיים.

כמטפל עצמאי בתחומי הרפואה והרפואה האלטרנטיבית השונים, לפעמים העסק נבנה באיטיות עד שאתם מגיעים לצבור כמות לקוחות משמעותית, לקוחות חוזרים ולקוחות חדשים. מעבר להכשרה המקצועית שלכם בתחומכם, תיווכחו לדעת שתחום האדמיניסטרציה מבחינת ניהול הלקוחות והעסק מצריך מערכת לניהול הקליניקה. מערכת ניהול לקוחות מאוד תייעל את התקדמות תהליכי הבקרה על טיפולם, האדמיניסטרציה מבחינה פיננסית והשיווק, במקום שהם יגזלו זמן רב ולא תמיד נעשים על הצד הטוב ביותר. דבר שיכול לגרום לעיכובים חוסר התמקדות בניהול המרפאה שלכם, במקצוע שלכם והפסדים כספיים מיותרים ואיבוד לקוחות, פגיעה בשם העסקי ועוד. תשמחו לדעת שאנו מאגדים את כל הכלים הללו באפליקציה לרופא פונקציונלית המותאמת במיוחד עבור מטפלים.

בדוקטור פיתחנו אפליקציה לרופא שתשמחו לדעת שהיא מספקת את כל מה שאתם צריכים, כמו גם, מאוד ידידותית ויעילה, אותה תוכלו לנהל מהטלפון אישי שלכם, המחשב או הטאבלט. האפליקציה תאפשר לכם לתעד את כל המידע על הלקוחות שלכם, תשאול כללי לפי תאריך, מצב בריאותי, תאריכי טיפולים, הערות ומסקנות בכל פעם וההמלצות שניתנו לכל מטופל ועוד מומלץ להבין לעומק בפגישת הדגמה. תוכלו לקבל התראות על מועד לקביעת תור חדש, תזכורות לגבי בדיקת מצבם אחרי יום / שבוע או חודש על מנת לעקוב על קצב ההבראה שלהם ולקבוע איתם תורים חדשים, בהתאם להתקדמות שלהם  בנוסף המערכת בנוי באופן מודולרי שאנו מתאימים את הפיצ'רים עבורכם לאחר תחקור מעמיק של הצרכים המדוייקים שלכם. 

האפליקציה לרופא תאפשר לכם לנהל את השירותים שאתם מספקים בצורה חכמה ונוחה ובכף להתפתח ולהגדיל את מספר הלקוחות החוזרים באופן משמעותי, מאחר וכל פגישה תהיה מתועדת כדי שתוכלו לבחון את ההתקדמות ולהיות בבקרה על התגובות וההמלצות ואופן היישום שלהם, כמו גם קשר מטפל מטופל ברמה גבוהה של דיוק ובקרה. כמו כן, ישנו צד לקוח, והוא אפליקציה למטופלים שתעזור לכם לשמור איתם על קשר.

אז כדי להבין במה דברים אמורים, הנה כמה נושאים קרדינלים שתקבלו עבורם פתרון באפליקציה הזאת: 

  1. יומן, לוח שנה, שיאפשר לכם לבדוק זמינות באופן מהיר ולקבוע תורים חדשים ביעילות, זה מסונכרן עם גוגל ויהיה זמין לכם מהנייד או מהמחשב. היומן יספק לכם אפשרות לניהול יומנים המחולקים לפי חדרים במידה וקיימים כמה חדרי עבודה. תוכלו לבדוק זמינות של חדרים וכל היוצא בזה כאשר מדובר במטפלים נוספים שעובדים אתכם או סטודיו וכיתות. גם המטופלים יוכלו לזמן לעצמם תור דרך הממשק שלהם וכנ"ל הרשאות למטפלים או אנשים שמשכירים חללים אחרים תחת הגג שלכם. וכל הפלא הזה קורה בזכות מערכת לניהול לקוחות שלנו.
  2. המטופלים שלכם יוכלו לקבל התראות ותזכורות גם לגבי התור, גם לגבי ההמלצות שלכם להמשך טיפול. גם שאר אנשים בעסק שלכם ששוכרים לדוגמא סטודיו או כיתה, יוכלו גם לקבל תזכורות. תוכלו גם לנהל שיחות טיפול בזום או בהתכתבות גם דרך וואצאפ.
  3. תיעוד מפורט של פגישות עם כל מטופל, המלצות, הערות, מוצרים שנמכרו לדוגמא, כדי שתוכלו לבדוק דרישה למוצרים אלו או אחרים לפי משוב לקוח. המערכת תוכל להנפיק עבורכם דו"חות לפי כל חתך אותו תבחרו וזה יאפשר לכם למקסם את כמות הלקוחות החוזרים, לדעת איזה מוצרים להזמין או לאיזה מוצרים יש דרישה וכיוצא בזאת המון שכלולים שיהפכו אתכם ליעילים ויגבירו את תפוקת העבודה שלכם, תוך חסכון בזמן, במטרה  לעלות משמעותית את רמת ההכנסות שלכם.
  4. יומן רופא עבור מס הכנסה, סליקת כרטיסי אשראי יאפשרו לכם מענה קריטי בתחום הפיננסי שיאפשר לכם להגדיל הכנסות מסליקה וקנייה מרחוק של מוצרים אותם אתם משווקים במקביל, וגם חסכון משמעותי בכל הנושא של הגשת דו"חות.
  5. ניהול משימות, מערכת לידים של מתעניינים ותזכורות להמשך מעקב.

האפליקציה שלנו עבור מטפלים מהווה עבורכם פתרון כולל לנושאים רבים כל כך שמהווים את חוט השדרה ביצירת עסק יציב ומתפתח באופן הכי מקצועי שיאפשר לכם חיסכון כספי משמעותי, כמו גם, הגדלת הכנסות משמעותית ויציבה.